Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

SpaceX predstavil plány na rok 2024

Zverejnené:

Upravené: 14. januára 2024 o 15:39

298

large Elon Musk sita efdd
Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Zakladateľ spoločnosti SpaceX Elon Musk predstavil výsledky projektu Starlink na rok 2023 a plány na rok 2024.

Toto je uvedené v prezentácii SpaceX

Spoločnosť poznamenala, že podľa výsledkov roku 2023 používa Starlink 2,3 milióna zákazníkov na všetkých 7 kontinentoch.

Jedným z cieľov do roku 2024 je otvoriť prístup k Starlinku pre viac ako polovicu ľudstva. Spoločnosť dúfa, že rozšíri technológiu do väčšiny krajín po celom svete. Spoločnosť sa stále zameriava na riedko osídlené časti sveta a rýchlosť siete v husto osídlených mestách sa môže znížiť.

Spoločnosť je zároveň opatrná, pokiaľ ide o šírenie technológie vo všetkých krajinách sveta.

„Je nepravdepodobné, že by niektoré krajiny na celom svete schválili náš systém,“ povedal zakladateľ spoločnosti SpaceX Elon Musk.

Musk tiež predstavil nové vybavenie, napríklad na satelitoch V2 Mini sa šírka pásma takmer zdvojnásobila z 88 terabitov za sekundu na 165 terabitov za sekundu, úlohou je znížiť latenciu signálu na 20 ms. Na trh sme uviedli prvé urýchľovače s Goll efektom, aby sme znížili cenu pre používateľov.

Samostatne je potrebné poznamenať nový znížený tvarový faktor mini terminálov Starlink, ktorý sa zmestí do batohu a umožní mobilné využitie širokopásmového internetu.

Jednou z najväčších inovácií sú satelity, ktoré umožnia priame pripojenie k smartfónom, ktoré podporujú LTE, na princípe Direct to Cell.

Rýchlosť pripojenia na 1 satelite bude približne 7 megabitov za sekundu. To potenciálne zmení bezpečnostný systém na svete, pretože technológia vám umožní komunikovať v najodľahlejších častiach planéty. Osoba bude môcť poslať správu alebo dokonca video, keď bude uprostred oceánu.

Táto funkcia je umiestnená ako ďalšia pre mobilných operátorov, ktorí už existujú, SpaceX už má dohodu so 7 operátormi po celom svete

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA