Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Microsoft sa stal najcennejšou spoločnosťou na svete pred Apple

Zverejnené:

Upravené: 15. januára 2024 o 14:26

314

Zdroj: Pixabay.com

REKLAMA

Globalnews

Microsoft predbehol Apple a stal sa najhodnotnejšou spoločnosťou na svete podľa trhovej kapitalizácie vďaka svojmu hlbokému zameraniu na generatívnu umelú inteligenciu (AI), sektor, ktorý investori čoraz viac uprednostňujú.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Technologický gigant, ktorý spolu s Nvidiou a Amazonom kládol značný dôraz na umelú inteligenciu, zaznamenal za posledný rok výrazný rast trhu. Trhová hodnota Microsoftu vzrástla o viac ako 1 bilión dolárov.

Podľa údajov LSEG bola trhová kapitalizácia spoločnosti Microsoft 2,887 bilióna dolárov, čo je vôbec najvyššia hodnota, zatiaľ čo trhová kapitalizácia spoločnosti Apple bola k piatkovej uzávierke 12. januára 2,875 bilióna dolárov po tom, čo 14. decembra dosiahla vrchol na úrovni 3,081 bilióna dolárov.

Spoločnosť Microsoft začlenila technológiu OpenAI do svojej sady softvéru na zvýšenie produktivity. Tento krok pomohol obnoviť podnikanie v oblasti cloud computingu v júli až septembri 2023.

Apple na druhej strane čelí problémom v dôsledku klesajúceho dopytu, najmä po svojom vlajkovom produkte, iPhone. Spoločnosť zažíva obzvlášť ťažké časy v Číne, kľúčovom trhu, kde bolo hospodárske zotavenie z pandémie COVID-19 pomalé a konkurencia zo strany oživujúcej sa spoločnosti Huawei sa zintenzívňuje.

Ďalší technologickí hráči zameraní na umelú inteligenciu, ako sú Nvidia, Meta Platforms a Alphabet, tiež zaznamenali v minulom roku výrazný skok vo svojej trhovej kapitalizácii.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA