Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Pápež prvýkrát reagoval na odpor voči požehnaniu párov rovnakého pohlavia

Zverejnené:

Upravené: 15. januára 2024 o 14:45

343

Zdroj: Unsplash

REKLAMA

Globalnews

Pápež František sa prvýkrát vyjadril k vyhláseniu Fiducia Supplicans o požehnaní párov rovnakého pohlavia, ktoré vyvolalo pobúrenie medzi niektorými katolíkmi.

Pápež verí, že ľudia, ktorí odolali tomuto rozhodnutiu, nepochopili jeho podstatu a vyvodili „škaredé závery“.

Hlava katolíckej cirkvi to uviedla v programe „Che Tempo Che Fa“ na talianskom kanáli 9, píše agentúra Reuters.

„Niekedy sa rozhodnutia nerobia, ale väčšinou je to preto, že nie sú pochopené. Ak sa vám nepáči rozhodnutie, hovorte o ňom, vyjadrite pochybnosti, zúčastnite sa bratskej diskusie. Takto sa veci vyvíjajú.

Nebezpečenstvo spočíva v tom, že ak sa mi niečo nepáči a vložím si to do srdca, stanem sa protivníkom a vyvodím nechutné závery. To je to, čo sa stalo s nedávnym rozhodnutím požehnať všetkých,“ komentoval pápež.

Pápež tiež dodal, že „Pán žehná každého“, kto k nemu prichádza.

Pripomeňme si, že 18. decembra pápež František schválil deklaráciu Fiducia Supplicans, ktorá umožňuje párom rovnakého pohlavia byť požehnané, ale nie ich zosobášiť.

Vatikán zároveň neustále zdôrazňuje, že požehnanie neznamená schvaľovanie homosexuálnych vzťahov a nemalo by byť vnímané ako niečo vzdialene podobné manželstvu pre heterosexuálne páry.

Deklarácia vyvolala v cirkvi pobúrenie a biskupi v niektorých krajinách, vrátane tých v Afrike, zakázali svojim kňazom dodržiavať novú smernicu.

UGCC tiež odpovedala, že nebudú žehnať párom rovnakého pohlavia, pretože deklarácia sa nevzťahuje na ich veriacich a vzťahuje sa len na rímskych katolíkov.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA