Sociálne siete

DOMOV

Mladíci, ktorí minulý rok chladnokrvne zabili muža, poznajú definitívny rozsudok

Zverejnené:

Upravené: 12. januára 2022 o 15:24

576

Zdroj: Pixabay.com

REKLAMA

Globalnews

Dvaja mladí muži, ktorí zabili vo februári 2021 príležitostného murára Jozefa Plica, sa včera postavili pred súd. Definitívne sa dozvedeli svoje tresty za chladnokrvnú vraždu. Informoval o tom portál tvnoviny.sk.

Najvyšší súd vyhovel návrhu prokurátora a tresty zvýšil obom mladíkom. Iba 22-ročný Milan Jesenský dostal 25 rokov a 20-ročný Rudolf Dorčík doživotie. Pôvodne Špecializovaný trestný súd navrhol pre Dorčíka 24-ročný trest a pre Jesenského 20 rokov za mrežami.

Vinní sú z úkladnej vraždy. Obaja muži obeť vlákali do priestoru opusteného krytu civilnej ochrany pod zámienkou popíjania alkoholu. Po krátkom rozhovore mu oznámili, že je to jeho posledný deň a v noci zomrie.

AKTUALITA: Vláda odsúhlasila uzavretie dohody o obrannej spolupráci s USA

Jeden z obvinených chcel zistiť „aké je zabiť človeka“. Poškodeného napadol a spôsobil mu niekoľko zranení. Po kopancoch a úderoch ho do hlavy udierali dreveným hranolom.

Druhý páchateľ sa chcel presvedčiť, že je napadnutý mŕtvy a tak mu skleneným črepom podrezal krk. Následne mal povedať, že chce vidieť mozog a poškodenému zarezať do hlavy. Veľké množstvo zranení rôzneho charakteru viedlo k jeho smrti.

Prvá zahraničná cesta českého premiéra mierila opäť na Slovensko

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA