Sociálne siete

COVID19

Minister školstva ocenil, že mladí ľudia sa očkujú

Zverejnené:

Upravené: 31. júla 2021 o 19:50

89

ockovanie
Ilustračné foto, zdroj: Unsplah/Mufid Majnun

REKLAMA

Tlačová správa

„Chráňte seba, svoje okolie a prispejte k zmierneniu tretej vlny. Stačí sa zaočkovať. Tak zabránime šíreniu ochorenia v triedach či v školách a zabezpečíme prezenčné vzdelávanie. Vzhľadom na šírenie delta variantu a oficiálny začiatok tretej vlny pandémie na Slovensku je čoraz dôležitejšie zdôrazňovať, že očkovanie nielen znižuje riziko ťažkého priebehu Covid-19, ale znižuje aj riziko prenosu vírusu,“ píše na svojej stránke ministerstvo školstva.

Ministerstvo zdravotníctva SR v stredu zverejnilo informáciu, že čísla sú už tretí týždeň nad kritickou hodnotou. Na Slovensku tak už môžeme otvorene hovoriť o začiatku tretej vlny pandémie.  „Zmierniť dopad tretej vlny pandémie môžeme len očkovaním. Veľmi oceňujem, že mladí ľudia odolávajú hoaxom a dezinformáciám a rozhodujú sa pre očkovanie. Celé naše životy dôverujeme vede, odborníkom a overeným informáciám, hlavne keď ide o zdravie. Tu by to nemalo byť inak,“ uviedol Branislav Gröhling, minister školstva.

Bezproblémový chod škôl a prezenčné vzdelávanie však podľa rezortu ovplyvní aj očkovanie v jednotlivých regiónoch. V okresoch, ktoré budú mať nízke percento zaočkovanosti, je vyšší predpoklad vzniku ohnísk nákazy na školách, čo by viedlo k zatváraniu tried. „Na sociálnych sieťach, hlavne na Instagrame, dostávam od mladých ľudí správy o tom, že sa dali zaočkovať oni, ich súrodenci, kamaráti či triedy. Je veľmi nutné o tom hovoriť. Diskusia o očkovaní sa strháva na vyvracanie hoaxov a nepotvrdených výmyslov. Je dôležité, aby zaznel hlas očkovaných, pretože aj oni môžu byť influencermi pre svoje okolie a prispieť k bezpečnejším školám,“ vysvetľuje šéf ministerstva.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA