Sociálne siete

DOMOV

Na špecializovanom trestnom súde pokračovalo pojednávanie v kauze Babylon

Zverejnené:

Upravené: 5. januára 2022 o 8:52

113

Zdroj: Pixabay.com

REKLAMA

Globalnews

V Banskej Bystrici pokračovalo pojednávanie s ex-šéfom SIS Ľubomírom Arpášom a advokátom Františkom Polákom obvinenými v kauze Babylon.

Čelia obžalobe za vydieranie, podplácanie a legalizáciu príjmu z trestnej činnosti. Informoval o tom portál webnoviny.

„Na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici pokračovalo hlavné pojednávanie v trestnej veci vedenej proti osobám, ktoré sú obžalované z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu vydierania a z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti,“ informovala hovorkyňa ŠTS, Katarína Bednáriková.

Ľubomír Arpáš prišiel v sprievode svojho obhajcu. Z väzby bol prepustený ešte pred Vianocami. „Všetko, čo mi je kladené za vinu je nezmysel úplne od samého začiatku. Nemôžem sa ďalej vyjadrovať, aby to nebolo brané ako kolúzne záležitosti,“ vyjadril sa obvinený Arpáš.

Matovič nechce, aby mu zamestnanci jeho ministerstva uvádzali titul

Arpáš bol v minulosti vyšetrovaný kvôli nahrávkam z kauzy Gorila. Na lavici obžalovaných dnes sedel spolu s právnikom Františkom Polákom, bývalým obhajcom mafiánskeho bosa Mikuláša Černáka. „Samozrejme, nesúhlasím s obžalobou. Považujeme ju za nezákonnú,“ uviedla obhajkyňa.

Počas procesu senát vypočul niekoľko svedkov, vrátane bývalého šéfa kriminálneho úradu Ľudovíta Makóa. Makó vypovedal v októbri, že mu Arpáš ponúkol 200 až 300 tisíc eur za ústupky voči obvinenému podnikateľovi.

V prípade preukázania viny hrozí obžalovaným 25 rokov až doživotie.

COVID-19: Za nedeľu pribudlo 1328 nových prípadov nákazy koronavírusom

REKLAMA

NAJČÍTANEJŠIE

REKLAMA

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA