Sociálne siete

COVID19

NCZI začína generovať európske očkovacie preukazy

Zverejnené:

Upravené: 26. júna 2021 o 10:37

196

ockovanie
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/Macau Photo Agency

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Od 1. júla začínajú v Európskej únii platiť jednotné Digitálne COVID preukazy EÚ. Ich držitelia v nich budú mať nahraté údaje o očkovaní proti ochoreniu Covid-19, testovaní či o prekonaní ochorenia. Informuje o tom ministerstvo zdravotníctva v tlačovej správe.

Národné centrum zdravotníckych informácií začalo od včera s generovaním Digitálnych COVID preukazov EÚ. Tie budú od soboty priebežne a automaticky posielané na mailové adresy ľudí, ktorí si za uplynulé týždne požiadali o dočasný očkovací certifikát.

Od pondelka bude na stránke korona.gov.sk dostupný formulár, prostredníctvom ktorého si budú môcť ľudia požiadať o jednotný Digitálny COVID preukaz EÚ s potvrdením o očkovaní. Od 1.júla si budú môcť ľudia požiadať aj o digitálne potvrdenie o testovaní a prekonaní ochorenia.

Na základe dohody členských štátov EÚ by mal byť systém certifikátov plne funkčný po uplynutí 6 týždňov dlhého prechodného obdobia, ktoré sa končí 12. augusta 2021.

„Napriek tomu, že jednotné európske certifikáty mali uľahčiť cestovanie obyvateľov, rezort zdravotníctva odporúča, aby vzhľadom na šírenie nebezpečného delta variantu vírusu, ľudia zvážili cestovanie do zahraničia. Všetky praktické informácie o Digitálnych COVID preukazoch EÚ budú verejnosti predstavené budúci týždeň,“ informovalo ďalej ministerstvo.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA