Sociálne siete

Ekonomika

Daňové priznanie k dani z príjmov už podalo takmer pol milióna daňovníkov

Daňovníci využívajú aj možnosť požiadať o predĺženie lehoty na podanie daňového priznania, okrem štandardného postupu oznamujú odklad aj zjednodušenou formou emailom.

Zverejnené:

Upravené: 26. marca 2021 o 15:56

108

large pocitac bda
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA  – Daňové priznanie k dani z príjmu za minulý rok už podalo takmer pol milióna daňovníkov. Vyše polovica z nich na splnenie tejto povinnosti využila elektronický spôsob. Klienti pritom využívajú aj možnosť požiadať o predĺženie lehoty na podanie daňového priznania, okrem štandardného postupu oznamujú daňovníci odklad aj zjednodušenou formou emailom. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Daňové priznanie k dani z príjmov musia daňovníci podať a daň aj zaplatiť do 31. marca tohto roka. Finančná správa ročne príjme vyše 1,2 milióna daňových priznaní. „Počty prijatých daňových priznaní sa vyvíjajú štandardne ako po minulé roky. Odporúčame však daňovníkom, aby si splnenie tejto povinnosti nenechávali na poslednú chvíľu,“ uviedla Rybanská. Ak daňovník nestíha alebo nemôže podať daňové priznanie pre pandémiu nového koronavírusu, oznámi finančnej správe predĺženie lehoty. Zatiaľ tak štandardnou formou urobilo takmer 90-tisíc daňovníkov.

Tento rok môžu „papierovo“ komunikujúci klienti finančnej správy oznámiť predĺženie lehoty aj zjednodušeným spôsobom, a to zaslaním oznámenia na podnety@financnasprava.sk. Finančná správa už v súčasnosti zbiera a akceptuje doteraz zaslané oznámenia týmto spôsobom. „Presné čísla budú známe po skončení lehoty na zaslanie oznámenia 31. marca. Zosúladenie dohodnutého zámeru s legislatívou ešte definitívne odobrí Národná rada SR, ktorá o tom bude rokovať v utorok 30. marca tohto roka,“ dodala hovorkyňa finančnej správy.

Daňový subjekt, ktorý má povinnosť komunikovať s finančnou správou elektronicky, podáva takéto oznámenie naďalej jednoduchým spôsobom cez všeobecné podanie na internetovej stránke finančnej správy.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA