Sociálne siete

Ekonomika

Continental otvorí nové logistické centrum pneumatík pre strednú a východnú Európu

Zverejnené:

Upravené: 18. októbra 2021 o 15:26

215

• Nové logistické centrum disponuje skladovacou kapacitou viac než 500 000 kusov pneumatík pre osobné, nákladné a dvojstopové vozidlá, ale aj ostatný sortiment. Celková plocha centra je takmer 60 000 m2

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Continental v súčasnej dobe finišuje so stavbou nového viac-regionálneho distribučného centra pre pneumatiky neďaleko Bratislavy. Otvorenie prevádzky je naplánované na december. Z nového distribučného centra budú pneumatikami zásobovaní zákazníci z celkom 12 krajín strednej a východnej Európy.

Na ploche takmer 60 000 metrov štvorcových bude uložených viac ako 500 000 pneumatík. „Zlúčením komplexity zásob z viacerých trhov v novom distribučnom centre môžeme našim zákazníkom v regióne garantovať ešte lepšiu dostupnosť pneumatík a pokrytie trhu – a to prakticky znamená ďaleko širšie možnosti pri objednávaní pneumatík, rovnako aj pri ich dodaní,“ vysvetľuje Dennis Bellmund, ktorý je zodpovedný za riadenie dodávateľského reťazca v divízii Pneumatiky pre náhradnú spotrebu EMEA.

Continental sa rozhodol vybudovať nové distribučné centrum v Bernolákove, neďaleko Bratislavy, pre výhodnú polohu priamo na diaľnici D1. Na 54 rampách pre nakládku a vykládku môže byť denne obslúžených viac ako 60 kamiónov, a to znamená, že preprava pneumatík k zákazníkom bude ešte rýchlejšia. Vďaka tomu môže byť zo skladu expedovaných až 16 000 pneumatík z ponuky koncernu Continental denne. V roku 2023 sa tento počet zvýši až na 30 000 pneumatík denne. „Naším cieľom je podpora našich obchodných partnerov a upevnenie nášho postavenia v regióne – chceme byť aj naďalej spoľahlivým partnerom a mať atraktívnejšiu ponuku ako doteraz,“ dodáva Dennis Bellmund.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA