Sociálne siete

Šport

Jana Dukátová si na Divokej vode plánuje užiť

Sledujte MS vo vodnom slalome 2021 v Čunove.

Zverejnené:

Upravené: 23. septembra 2021 o 19:05

201

Jana Dukátová, foto: Filip Nagy/Red Bull Content Pool

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Jana Dukátová začínala pádlovať na rýchlostnom kajaku, pokojná hladina jej však pripadala nudná, tak prešla na divokú vodu. A tej ostala verná celých 25 rokov. Tento týždeň túto významnú profesionálnu vodnoslalomársku kapitolu uzatvára. A srdcový domáci kanál v Čunove, na ktorom začínala, jej dopraje skutočne krásnu bodku. Jana si to v týchto dňoch na vode plánuje ešte poriadne užiť, tak si to poďte užiť spolu s ňou.

„To, že môžem ukončiť kariéru majstrovstvami sveta doma, je krásne, nostalgické, emocionálne, je to niečo, čo sa naskytne len málo športovcom. To, že vybudovali tento areál, bolo križovatkou v mojom živote, určilo to moju dráhu na dlhých 25 rokov. Tu sa to všetko začalo a tu sa to pre mňa aj končí,“ hovorí Jana Dukátová s jej typickým úsmevom na tvári. Jedna kapitola sa síce uzatvára, voda však patrí k jej DNA a Jana to neplánuje meniť: „Predtým, ako vystúpim zo slalomového kolotoča, by som ešte chcela mladej generácii odovzdať niečo z mojich skúseností, a preto pripravujem pekný projekt s názvom Red Bull Under My Wings,“ prezrádza najbližšie plány úspešná kajakárka.

Jana Dukátová, foto: Filip Nagy/Red Bull Content Pool

KTO JE JANA DUKÁTOVÁ

Majsterka sveta aj Európy, štvrtá z olympiády v Rio de Janeiro, vždy profesionálna, vždy usmiata známa jednou z najdokonalejších techník jazdy. Narodila sa a žije v Bratislave. V Karloveskej zátoke aj v Areáli Divoká v Čunove cibrila efektivitu každého záberu, a aj dokonalý sklz svojho kajaku na hladine. Jana Dukátová má rada, keď je každý deň niečím výnimočný. A taká bola aj jej profesionálna kariéra. Výnimočná.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA