Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Biden zvažuje možnosť získať 200 miliónov dolárov z rezerv Pentagonu na pomoc Ukrajine

Zverejnené:

Upravené: 7. marca 2024 o 14:10

130

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena zvažuje použitie približne 200 miliónov dolárov na financovanie americkej armády na poskytnutie operačnej pomoci Ukrajine.

Informoval o tom Bloomberg.

Podľa ľudí oboznámených s touto záležitosťou Bidenova administratíva zvažuje, či môže vyčleniť približne 200 miliónov dolárov na financovanie americkej armády na poskytnutie okamžitej podpory Ukrajine, keďže väčší balík pomoci zostáva zablokovaný v Kongrese.

Tieto finančné prostriedky by sa mohli použiť na zabezpečenie kritických zbraní, materiálov a ďalšieho vybavenia, keďže Ukrajina čelí nedostatku delostreleckých granátov, keďže ruské sily v posledných týždňoch postupujú pomaly.

„Diskusia o použití malého množstva rezerv Pentagonu podčiarkuje horúčkovité úsilie Bieleho domu nájsť akúkoľvek možnú podporu pre Ukrajinu.“

Možné financovanie je však nepatrné v porovnaní s viac ako 61 miliardami dolárov na pomoc Ukrajine, ktorú prezident Joe Biden požiadal od Kongresu.

Predseda Snemovne reprezentantov USA, republikán Mike Johnson, povedal, že návrh zákona o dodatočnom financovaní Ukrajiny sa bude posudzovať hneď, ako sa vyrieši otázka financovania federálnej vlády.

Prečítajte si aj rozhovor amerického kongresmana Jima Costu o budúcnosti požičiavania a prenájmu, peniazoch pre Ozbrojené sily Ukrajiny a nedostatku viery vo víťazstvo.

 

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA