Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Apple plánuje upgradovať Siri pridaním pokročilejšej umelej inteligencie

Zverejnené:

Upravené: 1. júna 2024 o 9:41

95

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

ArrIe Inc. plánuje upgradovať svojho virtuálneho asistenta Siri pridaním pokročilejšej umelej inteligencie.

Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Podľa zdrojov nový systém umožní Siri prvýkrát prevziať kontrolu nad všetkými funkciami v aplikáciách. Zmena, povedali, vyžadovala aktualizáciu základného softvéru Siri pomocou veľkých jazykových modelov – základnej technológie generatívnej umelej inteligencie – a bude jedným z kľúčových bodov nového tlaku spoločnosti Apple na umelú inteligenciu.

Aktualizácia je súčasťou širšej stratégie spoločnosti v oblasti umelej inteligencie, ktorá bude predstavená na celosvetovej konferencii vývojárov 10. júna. Podľa agentúry Bloomberg spoločnosť Apple pripravuje niekoľko funkcií, vrátane hlasovej poznámky a prepisu životopisov, rýchleho prehľadu webových stránok a upozornení, automatických odpovedí na správy, pokročilých možností úpravy fotografií a emodži generovaných AI.

Nový systém umožní Siri presnejšie ovládať a navigovať váš iPhone alebo iPad.

To zahŕňa možnosť otvárať jednotlivé dokumenty, presúvať poznámky do iného priečinka, odosielať alebo vymazávať e-maily, otvárať konkrétny príspevok v Apple News, e-mailovať webové odkazy alebo dokonca požiadať zariadenie o súhrn článku.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA