Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Meloniová bola nespokojná s rokovaniami lídrov EÚ

Zverejnené:

Upravené: 18. júna 2024 o 9:46

121

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Talianska premiérka Giorgia Meloniová bola nespokojná so štvrtkovými rokovaniami lídrov EÚ o vymenovaní nového vedenia EÚ a neskrývala to.

Viacerí diplomati o tom informovali Politico.

Najmä taliansky premiér „apeloval na typ prístupu“ aplikovaný počas diskusie, uviedol predstaviteľ oboznámený s rokovaniami.

Začala „argumentom, že dnešné neformálne stretnutie malo byť príležitosťou na diskusiu o tom, čo robiť vo svetle signálov z európskych volieb, a potom, od tohto východiskového bodu, začať diskusiu o menách na najvyššie pozície, a nie naopak,“ dodal úradník.

Medzi lídrami EÚ prítomnými na stretnutí bola Meloniová jednou z mála, ktorej politická sila získala bezpodmienečné víťazstvovo voľbách do Európskeho parlamentu v júni.

Podľa jedného z diplomatov sa niektorí lídri pokúsili „vyradiť Meloniovú z hry“ namiesto toho, aby ju plne zapojili.

Talianski predstavitelia pred rozhovormi dúfali, že Meloniová využije summit na ochranu talianskych záujmov. Očakávali najmä, že volebný úspech Meloniovej jej pomôže získať podporu pre jej obľúbené témy, ako je migrácia.

Meloniovej podpora bola zároveň potrebná na to, aby Ursula von der Leyenová získala súhlas lídrov s druhým funkčným obdobím na čele Európskej komisie.

Ako však informoval Európsky parlament, lídri Európskej únie sa na pondelkovom stretnutínedokázali dohodnúť na kandidátoch na hlavné pozície v EÚ na nasledujúcich päť rokov.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA