Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Biden tajne dovolil Ukrajine zaútočiť na územie Ruskej federácie americkými zbraňami

Zverejnené:

Upravené: 31. mája 2024 o 8:54

112

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Americký prezident Joe Biden tajne dovolil Ukrajine zaútočiť na územie Ruskej federácie americkými zbraňami, ale iba v blízkosti hraníc Charkovskej oblasti, informuje Politico.

Politico s odvolaním sa na vlastné zdroje.

Citát amerického predstaviteľa: „Prezident nedávno nariadil svojmu tímu, aby zabezpečil, že Ukrajina môže použiť americké zbrane na odvetu v Charkovskej oblasti, aby sa Ukrajina mohla pomstiť ruským silám, ktoré vykonávajú útoky alebo sa ich pripravujú vykonať.“

Ďalekonosné údery vo vnútri Ruska, politika USA sa v tomto ohľade nezmenila, uviedol zdroj pre Politico.

Partneri Politico označili za dôvod Bidenovho rozhodnutia zhoršenie podmienok pre Ukrajinu na bojisku – konkrétne postup Ruska a zlepšenie pozícií v Charkovskej oblasti.

Podľa Politico môže Ukrajina teraz použiť americké zbrane na zostrelenie rakiet odpálených v smere na Charkov, zasiahnutie vojakov priamo z ruskej strany hranice pri Charkove a na ruské bombardéry odpaľujúce bomby smerom na ukrajinské územie.

Americký predstaviteľ pre Politico povedal, že Ukrajina nemôže použiť tieto zbrane na zničenie civilnej infraštruktúry alebo odpálenie rakiet dlhého doletu na zasiahnutie vojenských cieľov hlboko vo vnútri Ruska.

Médiá predtým napísali, že Joe Biden je naklonený zmeniť svoj postoj a udeliť Ukrajine povolenie zaútočiť na územie Ruskej federácie americkými zbraňami.

Ako viete, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg trvá na tom, že spojenci musia prehodnotiť obmedzenia týkajúce sa zákazu Ukrajine útočiť na Ruskú federáciu západnými zbraňami na pozadí pohraničných bojov v Charkovskej oblasti.

Niektoré európske štáty už otvorene vyhlásili, že podporujú túto pozíciu.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA