Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

EÚ rozšírila zákaz letov nad svojím územím pre Rusko

Zverejnené:

Upravené: 24. júna 2024 o 15:58

117

Zdroj: Pixabay.com

REKLAMA

Globalnews

Nový balík sankcií proti Rusku, ktorého prijatie bolo známe v pondelok 24. júna, obsahuje rozšírenie zákazu letov nad územím EÚ.

Informovala o tom tlačová služba Rady EÚ.

Ako sa uvádza v Rade EÚ, zákaz pristátia v EÚ, vzletu z nej a preletu nad ňou sa teraz vzťahuje na lietadlá letiace mimo letového poriadku, ak miesto a čas vzletu alebo pristátia, napríklad počas letu na dovolenku alebo na obchodné stretnutie, skutočne určujú ruské fyzické osoby alebo právnické osoby, štruktúry alebo orgány.

Okrem toho sú prevádzkovatelia na žiadosť príslušných orgánov krajín EÚ povinní poskytnúť im informácie o letoch, ktoré sa riadia letovým poriadkom, vrátane informácií o vlastníkoch lietadiel a prípadne ich cestujúcich.

Nový balík sankcií tiež rozširuje zákaz cestnej prepravy tovaru v EÚ vrátane tranzitnej dopravy na dopravcov z EÚ, z ktorých 25 % patria ruským fyzickým alebo právnickým osobám.

Okrem toho nové sankcie EÚ zahŕňajú opatrenia proti ruskému skvapalnenému plynu.

Nový balík je tiež namierený proti tankerom, ktoré sú súčasťou ropnej „tieňovej flotily“ Ruskej federácie,a poskytuje ďalšie nástroje na boj proti obchádzaniu existujúcich reštriktívnych opatrení.

 

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA