Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

SpaceX vynakladá značné zdroje na boj proti ruským pokusom o znefunkčnenie Starlinku

Zverejnené:

Upravené: 26. mája 2024 o 11:41

100

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Americký miliardár, zakladateľ spoločnosti SpaceX, ktorá je prevádzkovateľom satelitného komunikačného systému Starlink, poznamenal, že spoločnosť vyčleňuje značné zdroje na boj proti ruským pokusom o prerušenie terminálovej komunikácie.

Oznámil to na svojej stránke na sociálnej sieti X (Twitter).

V reakcii na príspevok používateľa X, že Starlink napriek ruským pokusom o prerušenie komunikácie funguje lepšie ako podobné technológie na kontaktnej línii, Musk uviedol, že SpaceX venuje značné zdroje na boj proti ruským pokusom zasahovať do Starlinku.

Musk poznamenal, že Rusom sa podarilo zablokovať všetky komunikačné systémy, ktoré Ukrajina používa na fronte, okrem Starlinku.

Pred ofenzívou v Charkovskej oblasti Rusko nasadilo pokročilé technológie na zasahovanie do prevádzky satelitného internetu Starlink, ktorý Ozbrojené sily Ukrajiny používajú na komunikáciu, zhromažďovanie spravodajských informácií a útoky dronmi.

WP predtým informoval, že v prvý deň ruskej ofenzívy v Charkovskej oblasti 10 . mája zlyhali terminály Starlink ukrajinskej armády. Boli zaseknuté ruskými systémami elektronického boja.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA