Sociálne siete

DOMOV

SaS vyzvala prokuratúru na rozpustenie strán Republika a ĽSNS

Zverejnené:

Upravené: 16. marca 2022 o 13:52

630

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Dôvodom majú byť prepojenia predstaviteľov strán na ruských špiónov a možné financovanie z Ruska.

Generálna prokuratúra SR by sa mala začať zaoberať rozpustením strán Republika a Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko.

Myslí si to vládna strana Sloboda a Solidarita, ako uvádza na svojom Facebooku. Dôvodom majú byť podľa SaS medializované prepojenia predstaviteľov strán na ruských špiónov a možné financovanie z Ruska.

„Prezentované dôkazy orgánov činných v trestnom konaní v súvislosti s ruskými špiónmi na Slovensku jednoznačne smerujú k podozreniu, že ĽSNS je financovaná z Ruska. Navyše, všetko nasvedčuje tomu, že prepojenie na ruských špiónov môže byť oveľa väčšie a týkať sa aj strany Republika. Činnosť obidvoch strán je tak v priamom rozpore s Ústavou SR, a preto je najvyšší čas začať sa zaoberať ich rozpustením,“ uviedol poslanec Národnej rady SR za SaS Miroslav Žiak.

Členovia SaS sú tiež toho názoru, že predstavitelia Republiky a ĽSNS majú byť ignorovaní aj v médiách. „Nemôže nám byť jasné, aké názory prezentujú jednotliví politici ĽSNS a Republiky, či sú to ich osobné názory, alebo o ide názory, za ktoré majú zaplatené z Ruska. Médiá by sa mali vyvarovať akejkoľvek príležitosť ponúknuť týmto osobám priestor,“ doplnil člen Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Foltin.

Na Slovensko dorazilo ďalšie jadrové palivo z Ruska

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA