Sociálne siete

Ekonomika

KLUB 500: Obranná dohoda s USA deformuje podnikateľské prostredie

Zverejnené:

Upravené: 12. januára 2022 o 10:11

1048

Zdroj: Youtube

REKLAMA

GLOBALNEWS

Podľa klubu 500 dohoda zavádza kategóriu preferovaných subjektov – v návrhu zmluvy sa píše o oslobodení daňových a odvodových povinností pre určité subjekty.

„Z pohľadu Klubu 500 by sme privítali, ak by táto zmluva bola v súlade so slovenským právnym poriadkom a nedeformovala by podnikateľské prostredie na Slovensku, hlavne čo sa týka oslobodení od plnenia daňových a odvodových povinností,“ uviedol výkonný riaditeľ Klubu 500 Tibor Gregor.

Zmluva podľa neho zavádza kategóriu preferovaných subjektov, ktoré napriek územnému princípu vyníma nielen zo súdnej jurisdikcie.

Podľa kazašského prezidenta boli nepokoje pokusom o štátny prevrat

Podľa Klubu 500 by každý subjekt, ktorý sa na Slovensku zdržuje, taktiež každý podnikateľ, ktorý podniká na Slovensku, a každá fyzická osoba, ktorá na Slovensku žije, mali dodržiavať zákony Slovenskej republiky.

„Klub 500 očakáva, že ak má záujem na slovenskú pôdu vstúpiť taký silný hráč, ako je armáda Spojených štátov amerických, malo by to priniesť pre Slovenskú republiku obrovské výhody. Pýtame sa zodpovedných, aké výhody tento návrh zmluvy so sebou prináša, keďže po preštudovaní návrhu sme tieto neidentifikovali,“ zdôrazňuje Gregor.

Zodpovednosť za uvedenú zmluvu je podľa Klubu 500 jednoznačne na tých, ktorí zmluvu vyjednali a ktorí ju budú podpisovať.

Ústavný súd nezrušil nosenie rúšok ani karanténu. Slovensko obletel nový hoax

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA