Sociálne siete

Ekonomika

Motoristi budú mať k dispozícii ďalšie desiatky nových nabíjacích staníc

Zverejnené:

Upravené: 16. októbra 2021 o 11:44

857

Ilustračnné foto, zdroj: Pixabay

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Sieť elektronabíjacích staníc sa na Slovensku opäť výrazne rozšíri. Informuje o tom tlačový odbor rezortu hospodárstva.

Ministerstvo hospodárstvo SR schválilo 75 žiadostí od obcí, VÚC a nimi zriadených organizácií ako aj podnikateľov a novú nabíjaciu infraštruktúru podporí sumou 647-tisíc eur. Vďaka tomu pribudne do pol roka na Slovensku 198 štandardných AC staníc a 43 tzv. rýchlonabíjacích DC bodov. Rezort hospodárstva podporuje alternatívne druhy dopravy. Pre ich rozvoj je nevyhnutná dostatočná infraštrukúra. Okrem elektronabíjacích staníc by mali na Slovensku ešte v tomto roku pribudnúť aj prvé vodíkové nabíjacie stanice.

Ide o druhú podporu na budovanie nabíjacích staníc zo strany MH SR. Prvá výzva bola vyhlásená v roku 2019  a sumu 350-tisíc eur získali vtedy na vybudovanie nabíjacích staníc v 70 mestách a obciach po celom Slovensko. Kompletný zoznam úspešných žiadateľov z druhej výzvy je zverejnený na webe MH SR. V súčasnosti je na Slovensku vyše 200 tzv. rýchlonabíjačiek typu DC a približne 600 štandardných staníc typu AC.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA