Sociálne siete

Kultúra

Slovenská filharmónia pozýva na ďalší online koncert

Slovenská filharmónia pokračuje v uvádzaní online koncertov bez publika.

Zverejnené:

Upravené: 1. mája 2021 o 10:26

436

Koncert bez publika utorok
zdroj: Slovenská filharmónia

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Organ a trombón je atraktívna a neobjavená kombinácia hudobných nástrojov. Vychutnať si ju môžete v utorok 4. mája 2021 na online komornom  koncerte. Protagonistami večera budú organista Daniel Gabčo a 1.trombonista Slovenskej filharmónie Albert Hrubovčák. Záznam koncertu môžete sledovať na stream.filharmonia.sk  o 19.00 h.

Na koncerte slovenských interpretov zaznejú sólové skladby pre organ, ako aj diela pre zvukovo krásnu kombináciu nástrojov organa a trombónu. Na programe zaznejú diela Arva Pärta, Ľuboša Gabča, Mauricea Duruflého, Jeana Baptistu Loeilleta, Naji Hakima, Johanna Sebastiana Bacha a Petra Ebena. Trivium Arva Pärta je jedným z prvých diel napísaných v jeho osobitom štýle tintinnabuli. Scherzo mladého slovenského autora Ľuboša Gabča zaznie v slovenskej premiére. Zaznejú aj diela organových skladateľov svetového formátu Mauricea Duruflého, Najiho Hakima a Petra Ebena.

Mladý organista a klavirista Daniel Gabčo je absolventom VŠMU v Bratislave a svoje umelecké obzory si rozširoval aj na majstrovských kurzoch u organistov svetového renomé, ako napr. Olivier Latry, Jean Guillou či Thierry Escaich. Albert Hrubovčák, 1. trombonista Slovenskej filharmónie, je skúseným orchestrálnym, no aj vyhľadávaným komorným i sólovým hráčom. Realizoval viacero nahrávok pre Slovenský rozhlas a SABC Johannesburg a na svojej debutovej CD nahrávke „Brass Baroque Delights“ spolupracoval s Jurajom Bartošom a Bratislavskými komornými sólistami.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA