Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Litva odovzdala Bielorusku protestnú nótu proti Lukašenkovým vyhláseniam

Zverejnené:

Upravené: 29. marca 2024 o 17:37

106

large lukasenko cfef
Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Litva si predvolala chargé d’affaires Bieloruska a odovzdala mu protestnú nótu v súvislosti s najnovšími vyhláseniami samozvaného prezidenta Alexandra Lukašenka o provokáciách v Suwalkiho koridore.

Informuje o tom LRT.

V piatok 29. marca bol chargé d’affaires Bieloruska Jaroslav Chmyl predvolaný na Ministerstvo zahraničných vecí Litvy a odovzdal protestnú nótu v súvislosti s Lukašenkovými hrozbami voči Litve.

Ministerstvo zahraničných vecí poznamenalo, že Lukašenko neopodstatnene obviňuje Litvu z „vytvárania vojenskej hrozby“ a vyzýva bieloruskú armádu, aby sa pripravila na konfrontáciu s pobaltskými krajinami a Poľskom.

„Ministerstvo zahraničných vecí Litvy poznamenáva, že takéto vyhlásenia možno považovať za ďalšiu eskaláciu agresívnej zahraničnej politiky bieloruských orgánov a sú úplne neprijateľné… Ministerstvo zahraničných vecí požaduje, aby Bielorusko okamžite poskytlo Lukašenkovi oficiálne vysvetlenie tohto vyhlásenia, a opätovne pripomína, že Litva prijme všetky možné opatrenia na zaistenie svojej bezpečnosti, zvrchovanosti a územnej celistvosti,“ uviedol Vilnius.

Pripomeňme, že tento týždeň počas cesty na miesto bieloruskej armády v blízkosti západnej hranice Lukašenko diskutoval o potenciálnej operácii v takzvanom Suwalkiho koridore – úzkej šiji z územia Poľska a Litvy, ktorá oddeľuje Bielorusko od Kaliningradskej oblasti Ruskej federácie, a pohrozil pripravenosťou „rozhodne reagovať na provokácie“.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA