Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Severná Kórea odpálila balistickú raketu, ktorá dopadla do Japonského mora

Zverejnené:

Upravené: 19. júla 2023 o 2:45

424

Odpálenie pravdepodobnej balistickej strely z KĽDR potvrdil úrad japonského premiéra. Podrobnosti o odpaloch však doposiaľ známe nie sú.

REKLAMA

Informovala o tom agentúra Jonhap s odvolaním sa na juhokórejskú armádu. O možnej balistickej rakete podľa agentúry Kjódó hovoria aj japonské úrady. Odpálenie pravdepodobnej balistickej strely z KĽDR potvrdil úrad japonského premiéra. Podrobnosti o odpaloch však doposiaľ známe nie sú.

Pradvedpodobne obe strely dopadli do Japonského mora. Uviedla to japonská pobrežná stráž s odvolaním sa na ministerstvo obrany. Japonská verejnoprávna televízia NHK uviedla, že rakety dopadli do mora mimo výlučnej ekonomickej zóny Japonska. Juhokórejská agentúra Jonhap s odvolaním sa na juhokórejskú armádu informovala o jednej balistickej strele, ktorá dopadla do Japonského mora.

Minulý týždeň pritom Pchongjang testoval medzikontinentálnu balistickú strelu. Išlo o doteraz najdlhšie trvajúci let rakety odpálenej z komunistickej krajiny. Testy rakiet KĽDR  sa odohrávajú v čase zvýšeného napätia medzi oboma Kóreami, na čo Soul a Washington reagovali ďalším posilnením obrannej spolupráce v oblasti.

čtk

Foto: Micha Brändli

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA