Sociálne siete

ZAHRANIČIE

VIDEO: Talianska sestrička vystavovala falošné preukazy o očkovaní

Zverejnené:

Upravené: 18. januára 2022 o 9:16

374

Zdroj: Youtube

REKLAMA

GLOBALNEWS

Polícia v Taliansku zatkla zdravotnú sestru, ktorá je podozrivá z toho, že sfalšovala očkovania proti ochoreniu COVID-19, informuje The Guardian.

Spraviť tak mala v prípade minimálne 45 osôb, ktoré tak mohli falošným spôsobom získať certifikát o vakcinácii. Aj o nich sa už zaujíma talianska polícia.

Zdravotná sestra po vyhodení vakcín do koša ošetrila obväzmi fiktívne miesto vpichu. Polícia v meste Ancone na východnom pobreží Talianska nariadila domáce väzenie aj štyrom údajným komplicom.

BLAHA VS. MATOVIČ: Súd zamietol návrh na zrušenie rozsudku

Tí mali aktívne hľadať „zákazníkov“, ktorí chceli zaplatiť za očkovací certifikát bez toho, aby dostali vakcínu. Za falošný preukaz boli ochotní zaplatiť až do 300€.

Na zvláštne správanie upozornil jeden z ich kolegov. Polícia na skrytej kamere pristihla sestričku, ako vyprázdňuje očkovacie ihly do obväzu a následne predstierala, že ich vpichuje do ruky.

Podľa nových opatrení nemajú nezaočkovaní Taliani prístup do barov, reštaurácií a vnútroštátnej verejnej dopravy. Výnimku majú okrem ľudí s vakcínou len tí, ktorí ochorenie prekonali.

NAKA obvinila konkurznú správkyňu Bašternákovho majetku, hrozí jej až 15 rokov

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA