Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Mierové plány bez Ruska neprinesú výsledky, tvrdí Erdogan

Zverejnené:

Upravené: 13. marca 2024 o 6:32

205

Recep Tayyip Erdogan
Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Turecký prezident Recer Tayyip Erdogan povedal, že je potrebné vyhnúť sa akýmkoľvek krokom, ktoré by mohli eskalovať vojnu na Ukrajine a prípadne rozšíriť konflikt medzi členov Severoatlantickej aliancie.

Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá cituje Erdoganove slová na stretnutí so zahraničnými veľvyslancami

Na podujatí turecký líder povedal, že Ankara bude pokračovať v práci na oživení čiernomorskej dohody o obilí, ktorú Turecko dosiahlo medzi Kyjevom a Moskvou spolu s OSN.

„Pri vyjadrovaní našej podpory suverenite a územnej celistvosti Ukrajiny sme už povedali, že mierové plány, ktoré vylučujú Rusko, neprinesú žiadne výsledky,“ povedal s odkazom na tohtoročný globálny „mierový summit“ vo Švajčiarsku.

Erdogan tiež povedal, že podľa názoru Ankary „by sa malo vyhnúť krokom, ktoré by mohli zhoršiť konflikty v regióne, ktoré by sa mohli rozšíriť do NATO“, bez toho, aby špecifikoval, čo tým myslel.

Turecko podporuje územnú celistvosť Ukrajiny a poskytuje jej vojenskú a politickú podporu, ale tiež udržiava vrelé vzťahy s Ruskom a odmieta sankcie voči nemu.

Minulý týždeň Recep Tayyip Erdogan počas návštevy Volodymyra Zelenského v Ankare opäť navrhol svoju krajinu ako platformu pre rokovania medzi Kyjevom a Moskvou, vrátane „mierového summitu“ za účasti Ruska.

Turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan nedávno oznámil skoré rokovania o prímerí na Ukrajine.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA