Sociálne siete

DOMOV

MIČOVSKÝ ODCHÁDZA Z KLUBU OĽaNO: Hnutie stratilo jeho dôveru

Zverejnené:

Upravené: 10. januára 2022 o 15:11

1122

Zdroj: Facebook/Ján Mičovský

REKLAMA

GLOBALNEWS

Poslanec a exminister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský sa rozhodol odísť z klubu OĽaNO, informuje Denník N.

Podľa Mičovského je personálna politika v klube OĽaNO zlá, dôvodov na odchod však mal viacero. Premiér Eduard Heger mu mal sľúbiť ešte minulý rok, že odvolá generálneho riaditeľa Lesov SR Tibora Köszeghyho. Vadí mu aj „odvolávanie protikorupčných bojovníkov“ jeho nástupcom Samuelom Vlčanom či zmena prístupu Igora Matoviča.

KONIEC ISTROPOLISU: Búracie práce začnú už tento mesiac

Poslanec sa podľa svojich slov snažil poslancov v klube OĽANO upozorniť na „zlé dianie“ v rezorte pôdohospodárstva. „Využil som na to viac stupňov a neboli úspešné, takže toto je taký krok, ktorým vyjadrujem svoj nesúhlas s tým, čo sa deje v rezorte,“ uviedol Mičovský.

Exminister neplánuje ísť do iného poslaneckého klubu a vylučuje spoluprácu s inou politickou stranou, pôsobiť bude ako nezávislý poslanec. „Budem podporovať všetky potrebné zákony tak, ako mi bude kázať svedomie a zodpovednosť za túto prácu,“ dodal na záver.

Mičovský bol ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka do júna 2021. Demisiu podal po podozreniach z korupcie u svojej nominantky v Slovenskom pozemkovom fonde. Jeho nástupcom sa stal Samuel Vlčan.

Dočkajú sa v roku 2022 učitelia zvýšenia platov? Minister školstva reaguje

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA