Sociálne siete

COVID19

Režim protiepidemických opatrení na hraniciach sa bude od 5. júla riadiť novým alert systémom

Zverejnené:

Upravené: 1. júla 2021 o 21:48

157

policia fb
Ilustračné foto, zdroj: Facebook/Polícia SR

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Ministerstvo vnútra informuje o novinkách v rámci režimu protiepidemických opatrení na hraniciach. Tento nový systém rozlišuje tri stupne, od ktorých sa bude odvíjať intenzita kontrol prichádzajúcich osôb. Návrh na určenie príslušného stupňa bude predkladať na rokovanie vlády každý týždeň minister zdravotníctva. Materiál Alert systém pre prijímanie protiepidemických opatrení na vnútorných a vonkajších hraniciach SR predložil v stredu 30. júna 2021 na rokovanie kabinetu minister vnútra Roman Mikulec.

Od pondelka 5. júla 2021 bude Slovensko v II. fáze, ktorá zavádza intenzívne kontroly na hraniciach v určených časoch.

I. stupeň – zelená fáza

Polícia hranice monitorovať, kontroly majú byť náhodné. Policajti ich budú vykonávať v rámci bežného výkonu služby.

II. stupeň – oranžová fáza

Kontrolou prejde väčšina osôb vstupujúcich na územie SR. Čas kontroly bude striktne určený v závislosti od kategórie hraničného priechodu. Niektoré malé, menej dôležité miesta na prekračovanie vnútorných hraníc sa uzavrú.

III. stupeň – čierna fáza

Na hraniciach skontrolujú každú osobu. Kontroly sa budú realizovať 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Menšie, menej dôležité priechody sa uzavrú alebo vláda nariadi dočasné obnovenie kontroly vnútorných hraníc a určí, ktoré priechody možno využiť.

Výnimku z kontrol v II. a III. stupni bude mať nákladná doprava. Policajný zbor bude vykonávať kontroly s podporou Ozbrojených síl SR.

foto minv

Zdroj: minv.sk

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA