Sociálne siete

Ekonomika

Všeobecná zdravotná poisťovňa zavádza biodynamický podpis

Zverejnené:

Upravené: 12. júla 2021 o 17:45

163

large mobil fbadb
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – VšZP zavádza do praxe biodynamický podpis, ktorý poistencom umožňuje podať prihlášku online bez nutnosti navštíviť pobočku alebo zabezpečovať jej podpis cez kuriéra. Ide o nástroj, ktorý zvyšuje komfort klientov, uľahčuje a urýchľuje ich komunikáciu s poisťovňou a je ďalším krokom v snahe stať sa paperless spoločnosťou.

Biodynamický podpis je rýchly, moderný a bezpečný podpis na diaľku, ktorý funguje na mobile, tablete aj na laptope s dotykovou obrazovkou. Takto podpisovať je možné prihlášku, ktorou meníte poisťovňu (zmenová prihláška) alebo prihlášku, ktorou prihlasujete novorodenca. Ide o bezpečnú metódu podpisu elektronických dokumentov digitálnym perom alebo prstom na displeji zariadenia. Umožňuje podpisovanie elektronických písomností vo formáte PDF. Poistenec tak už kvôli prihláške nemusí navštíviť pobočku, nemusí si ju ani tlačiť a posielať klasickou poštou alebo riešiť jej podpis cez kuriéra. Výrazne sa tak zjednoduší a urýchli aj práca zamestnancov VšZP pri vybavovaní potrieb klientov. Významný je aj ekologický aspekt tohto nástroja, keďže prispieva k zníženiu spotreby papiera.

„VšZP sa neustále snaží o to, aby ponúkané služby pre našich poistencov boli užitočné a efektívne. Biodynamický podpis je prirodzenou súčasťou prebiehajúcej digitalizácie najväčšej zdravotnej poisťovne. Veríme, že postupne budeme prinášať aj ďalšie moderné nástroje a funkcionality, ktoré našim klientom, platiteľom a poskytovateľom zdravotnej starostlivosti uľahčia život a starostlivosť o  zdravie, hovorí generálny riaditeľ VšZP Richard Strapko.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA