Sociálne siete

Šport

Novak Djoković prehral súd, musí opustiť Austráliu

Zverejnené:

Upravené: 16. januára 2022 o 11:50

1306

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Novak Djoković neuspel s odvolaním na súde proti rozhodnutiu austrálskej vlády už druhýkrát zrušiť jeho víza.

Srbský tenista si teda nezahrá na Australian Open, má byť okamžite deportovaný z krajiny.

Traja sudcovia federálneho súdu rozhodli jednohlasne v neprospech Djokovića. Austrálsky minister imigrácie Alex Hawke v piatok zrušil víza srbskému tenistovi druhýkrát za ohrozenie verejného zdravia.

„Vláda premiéra Scotta Morrisona je pevne odhodlaná chrániť austrálske hranice, najmä v súvislosti s pandémiou koronavírusu,“ uviedol Hawke.

Djokovič vyhral súdny boj o zotrvanie v Austrálii. Zahrá si na Australian Open?

Srbského tenistu z krajiny okamžite deportujú a nebude tak môcť obhajovať titul na Australian Open. Príkaz na deportáciu zvyčajne obsahuje aj trojročný zákaz vstupu do Austrálie. Djoković musí zároveň zaplatiť súdne trovy konania.

„Rád by som sa v krátkosti vyjadril k výsledkom dnešného súdneho pojednávania. Som mimoriadne sklamaný z rozhodnutia súdu. Rešpektujem však jeho rozhodnutie a v súvislosti so svojím odchodom z krajiny budem spolupracovať s príslušnými orgánmi,“ povedal Djoković.

Právnici srbského tenistu vykreslili v nedeľu na súde snahu Austrálie deportovať ho ako „iracionálnu“ a „neodôvodnenú“. Právnik Nick Wood sa na vypočúvaní snažil vyvrátiť hlavný argument vlády, že Djokovićove antivakcinačné názory sú verejnou hrozbou.

Právnik vlády Stephen Lloyd však povedal, že Djoković nie je ani po dvoch rokoch pandémie koronavírusu zaočkovaný a opakovane ignoroval protipandemické opatrenia vrátane izolovania sa, keď bol pozitívny na koronavírus.

Srbovi prvýkrát zrušili víza po príchode do Austrálie 6. januára, pretože sa snažil dostať do krajiny s typom víza, ktoré neumožňuje zdravotnú výnimku pre nezaočkovaných. Následne ho previezli do imigrantského hotela. Súd však toto rozhodnutie zvrátil a srbskému tenistovi vtedy obnovil víza.

Princ Andrew zbavený kráľovských a vojenských hodností: Buckinghamský palác dospel k rozhodnutiu

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA