Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Barack Obama preberá novú úlohu: Boj proti dezinformáciám

Zverejnené:

Upravené: 25. apríla 2022 o 7:23

322

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Počas posledných 24 hodín vystúpili bývalý prezident Barack Obama a Hillary Clintonová proti slobode prejavu a vyzvali veľké technologické firmy, aby išli ešte ďalej a cenzurovali názory s ktorými nesúhlasia.

Obama vo štvrtok povedal poslucháčom na Stanfordovej univerzite, že technologické spoločnosti „turbo-nabíjajú niektoré z najhorších ľudských pudov“, a dodal: „Jedným z najväčších dôvodov oslabenia demokracie je hlboká zmena, ktorá sa odohrala v spôsobe, akým komunikujeme a konzumujeme informácie“.

Ďalej uviedol, že ľudia „umierajú kvôli dezinformáciám“.

Rusko oficiálne priznalo, že chce kontrolovať východ aj juh Ukrajiny.

Obamov „dezinformačný“ šot bol do značnej miery opakovaním jeho prejavu, ktorý predniesol pred dvoma týždňami v Chicagu, keď tvrdil: „Musíte bojovať za to, aby ste ľuďom poskytli [informácie], ktoré potrebujú na to, aby boli slobodní a svojprávni“.

Ako však poznamenal The Federalist, Obama „špehoval kampaň Donalda Trumpa na základe tajného súdneho príkazu, za ktorým stál Christopher Steele financujúca kampaň Hillary Clintonovej a ktorý bol ironickým zvratom produktom ruských dezinformácií. Demokrati túto dezinformáciu použili na opakované očierňovanie prezidenta Trumpa a podkopávanie integrity volieb v roku 2016.“

Vo štvrtok sa do boja zapojila aj Hillary Clintonová, ktorá na Twitteri napísala: “ Technologické platformy príliš dlho posilňovali dezinformácie a extrémizmus bez akejkoľvek zodpovednosti. „.

Hillary Clintonová samozrejme financovala ruský dezinformačný spis, ktorý Obamova administratíva použila proti Trumpovi, a bývalý britský špión, ktorý bol za jeho zhotovenie platený, ho pretlačil do veľkých spravodajských staníc, ktoré dezinformácie šírili, kým mohli z tohto kameňa vytlačiť krv.

Emmanuel Macron vyhral francúzske prezidentské voľby

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA