Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Francúzsko zavádza prísnejšie obmedzenia pre nezaočkovaných

Zverejnené:

Upravené: 13. januára 2022 o 9:22

459

zdroj: France24.com

REKLAMA

GLOBALNEWS

Nezaočkovaní obyvatelia majú zákaz vstupu do reštaurácií či cestovanie na dlhšie vzdialenosti vlakom a lietadlom.

Horná komora francúzskeho parlamentu odsúhlasila v stredu večer sprísnenie opatrení pre obyvateľov nezaočkovaných proti ochoreniu COVID-19.

Francúzski senátori súhlasili s tým, aby bol nezaočkovaným osobám zakázaný vstup do reštaurácií a kultúrnych zariadení, rovnako ako cestovanie na dlhšie vzdialenosti vlakom či lietadlom. Doteraz im na tieto účely stačil len negatívny výsledok testu na koronavírus.

Kotleba už pozná termín definitívneho súdu v kauze šekov

Sprísnenie opatrení má pomôcť krajine bojovať s piatou vlnou šírenia covidu, v rámci ktorej v posledných týždňoch prudko vzrástol počet infikovaných. Nové reštrikcie pre nezaočkovaných budú v platnosti dovtedy, pokiaľ bude vo francúzskych nemocniciach viac než 10.000 pacientov s ochorením COVID-19. Aktuálne ich je ich približne 24.000.

Členovia Senátu odmietli prijať sprísniť tresty za nedodržiavanie obmedzení a uzákoniť, aby reštaurácie museli overovať totožnosť zákazníkov. Podľa senátorov môže takéto kontroly vykonávať len polícia.

Z prijatých opatrení budú taktiež existovať viaceré výnimky. Nezaočkovaní budú môcť napríklad vo výnimočných prípadoch cestovať na dlhšie vzdialenosti len s negatívnym testom. Povinnosť predkladať potvrdenie o vakcinácii bude platiť len od 18 rokov. Prístup na verejné podujatia a do podnikov budú mať aj osoby, ktoré prekonali covid.

Vo Francúzsku je už dominantným variantom nového koronavírusu vysokonákazlivý omikron. V stredu tamojšie úrady hlásili takmer 362.000 nových prípadov nákazy.

Podľa kazašského prezidenta boli nepokoje pokusom o štátny prevrat

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA