Sociálne siete

ZAHRANIČIE

IZRAEL: Streľba pri Tel Avive si vyžiadala najmenej piatich mŕtvych

Zverejnené:

Upravené: 30. marca 2022 o 10:07

376

zdroj: skynews.com

REKLAMA

GLOBALNEWS

Najmenej päť ľudí prišlo v utorok o život pri streľbe neďaleko izraelského mesta Tel Aviv, informuje Sky News.

„Žiaľ, musíme oznámiť, že zomrelo päť ľudí,“ povedal šéf izraelskej záchrannej služby MDA Eli Bin. Predtým informoval, že pri streľbe na dvoch miestach v ultraortodoxnom meste Bnei Brak východne od Tel Avivu zahynuli dvaja ľudia.

Podľa agentúry AP v preplnenom meste spustil paľbu ozbrojenec na motorke. Okolnosti útoku neboli bezprostredne jasné. Išlo zrejme o ďalší útok v poradí spáchaný arabskými útočníkmi v Izraeli krátko pred začiatkom moslimského pôstneho mesiaca ramadán.

Ďalší útok sa odohral v susednom meste Ramat Gan, uviedli podľa AFP zdravotníci a svedkovia. Bezprostredne nebolo jasné, aká zbraň alebo zbrane boli pri tomto útoku použité. V nedeľu došlo k útoku v meste Chadera na severe krajiny, pri ktorom zahynuli dvaja izraelskí policajti. K zodpovednosti za útok sa neskôr prihlásila teroristická organizácia Islamský štát.

Útok spáchala dvojica ozbrojených mužov, ktorých zlikvidovali členovia protiteroristickej jednotky izraelskej pohraničnej polície nachádzajúci sa v blízkosti miesta činu.

Kanada nakúpi desiatky bojových lietadiel F-35

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA