Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Rusko vyjadrilo svoju víziu dohôd s Ukrajinou

Zverejnené:

214

Zdroj: Facebook

REKLAMA

Globalnews

Vedúci ruskej delegácie Vladimir Medinskij je presvedčený, že Ukrajina v Istanbule vyhlásila, že je pripravená splniť „základné požiadavky“ Ruskej federácie, zatiaľ čo nepovedal nič o stiahnutí vojakov a dal jasne najavo, že Kremeľ nebude robiť kompromisy na Kryme a Donbase.

Medinsky tvrdí, že Ukrajina „na papieri“ vyjadrila svoju pripravenosť vzdať sa túžby byť v NATO a zbraní hromadného ničenia, ako aj súhlasiť s tým, že vojenské cvičenia na Ukrajine si budú vyžadovať povolenie Ruskej federácie ako „garanta bezpečnosti“.

Zároveň nepovedal ani slovo o pripravenosti Ruska stiahnuť vojakov z územia Ukrajiny, ako aj hľadať kompromis o štatúte Krymu a ORDLO. Kyjevské úrady po prvý raz za všetky predchádzajúce roky vyhlásili, že sú pripravené rokovať s Ruskom. Dali nám zásady budúcej dohody stanovené na papieri.

IZRAEL: Streľba pri Tel Avive si vyžiadala najmenej piatich mŕtvych

Tieto zásady zahŕňajú: odmietnutie vstupu do NATO, stanovenie nezúčastneného štatútu Ukrajiny, vzdanie sa jadrových zbraní, ako aj držba, získavanie, vývoj iných druhov zbraní hromadného ničenia, odmietnutie rozmiestnenia zahraničných vojenských základní a vojenských kontingentov, povinnosť vykonávať vojenské cvičenia za účasti zahraničných ozbrojených síl len po dohode s garantskými štátmi, medzi ktorými bude aj Rusko.

To znamená, že Ukrajina vyhlásila, že je pripravená splniť základné požiadavky, na ktorých Rusko trvá vo všetkých posledných rokoch. Ak budú tieto záväzky splnené, hrozba vytvorenia predmostia NATO na ukrajinskom území bude odstránená. To je v skutočnosti podstata, význam a význam dokumentu, na ktorom sa Ukrajina predtým dohodla na pomerne vysokej úrovni.

USA: Lynčovanie bude z federálny zločin z nenávisti, trestom budú desiatky rokov za mrežami

 

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA