Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Pri požiari domu neďaleko Šumperka našli hasiči živého trojmetrového krokodíla

Podľa hovorkyne olomouckých hasičov Lucie Balážovej sa živý exemplár voľne pohyboval na prízemí objektu s výmerou päť krát štyri metre.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 4:13

180

n
Foto: Facebook, HZS Olomouckého kraje

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Hasiči zasahujúci v piatok nadránom v českej dedinke Klopina v okrese Šumperk natrafili pri hasení požiaru záhradného domu na trojmetrového krokodíla nílskeho. Informoval o tom portál iDNES.cz.

Podľa hovorkyne olomouckých hasičov Lucie Balážovej sa živý exemplár voľne pohyboval na prízemí objektu s výmerou päť krát štyri metre. Hasiči museli prerušiť zásah a privolali odborníka na odchyt zvierat, ktorý sa dostavil na miesto v priebehu niekoľkých desiatok minút. „Krokodíl bol odborne odchytený pomocou lán a následne ho premiestnili do garáže,“ poznamenala Balážová.

Hasičom sa požiar podarilo zneškodniť ešte pred objavením nebezpečného zvieraťa, po odchytení zásah len dokončili. Polícia podľa jej hovorkyne Terezy Neubauerovej podá podnet na Krajskú veterinárnu správu pre Olomoucký kraj, keďže chov trojmetrových krokodílov v Českej republike nie je obvyklý.

n

Foto: Facebook, HZS Olomouckého kraje

n

Foto: Facebook, HZS Olomouckého kraje

Zdroj: www.idnes.cz

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA