Sociálne siete

ZAHRANIČIE

SR sa zapojila do pomoci Libanonu v boji s pandémiou

Slovensko pomohlo Libanonu v boji proti pandémii, pričom celková hodnota pomoce presiahla 200-tisíc eur.

Zverejnené:

Upravené: 19. mája 2021 o 8:42

599

bejrut
Foto: MVSR

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Slovenská republika poslala materiálnu humanitárnu pomoc do nemocnice v libanonskom hlavnom meste Bejrút. „Na pomoc v boji proti pandémii Covid-19 sme dodali FFP2 respirátory, chirurgické rúška a dezinfekčné prostriedky,“ informuje ministerstvo vnútra. Celková hodnota slovenskej pomoci je viac ako 206-tisíc eur. Prevoz materiálu zabezpečil Letecký útvar MV SR. Informoval o tom rezort v tlačovej správe na svojej stránke.

„Boj s pandémiou je celosvetový a nedá sa hrať len na svojom ihrisku. V najťažších časoch prejavili solidaritu Slovensku niektoré štáty, ktoré k nám vyslali svojich zdravotníkov. Som rád, že ústretovo sa správame teraz aj my poskytnutím materiálnej humanitárnej pomoci tam, kde to potrebujú. Je to dôkaz toho, že Slovenská republika je solidárna krajina. Tento krok neohrozí naše potreby u nás doma pri zvládaní pandémie Covid-19,“ povedal minister vnútra SR Roman Mikulec.

Na palube vládneho špeciálu z Bratislavy bola aj ďalšia materiálna pomoc pre Libanon, ktorú zabezpečili mimovládne organizácie Magna a ADRA Slovensko a Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA