Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Erdogan čaká na Putina v auguste

Zverejnené:

Upravené: 8. júla 2023 o 15:24

245

large erdogan feeb
Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Turecký líder Recep Tayyip Erdogan povedal, že ruský prezident Vladimir Putin by mal v auguste navštíviť Turecko, aby rokoval okrem iného o totálnej vojne na Ukrajine a „dohode o obilí“.

Erdogan to povedal v piatok na tlačovej konferencii s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Istanbule, citovala ho agentúra Anadolu.

Turecký prezident hovoril o rokovaniach so Zelenským, najmä o výmene vojnových zajatcov medzi Ukrajinou a Ruskom.

„Diskutoval som o tejto otázke s Putinom a Putin budúci mesiac navštívi aj Turecko. Budeme mať príležitosť opäť diskutovať o tejto otázke tvárou v tvár,“ povedal Erdogan a vyjadril nádej, že v blízkej budúcnosti sa dohodnú konkrétne výsledky.

Neskôr turecký prezident opäť potvrdil, že očakáva rokovania s Putinom o otázke čiernomorskej obilnej iniciatívy, ktorú sa snaží predĺžiť najmenej o ďalšie dva roky.

„Dúfam, že toto je jedna z najdôležitejších otázok nášho programu, a to ako v telefonickej diplomacii, tak aj počas osobného stretnutia budúci mesiac,“ povedal.

Médiá predtým napísali, že turecký prezident Recep Tayyip Erdogan by po stretnutí so svojím ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským v Istanbule mohol hovoriť so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom.

Zelenskyj pricestoval v piatok večer do Turecka, kde rokoval o „mierovom vzorci“, summite NATO, bezpečnostných zárukách a „dohode o obilí“, ako aj o rekonštrukcii Ukrajiny a obranných zmluvách medzi ukrajinskými a tureckými podnikmi.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA