Sociálne siete

DOMOV

Minister zdravotníctva poďakoval za zásah na južnej Morave

Zverejnené:

143

Minister Vladimír Lengvarský poďakoval za zásah na južnej Morave, zdroj: FB/Ministerstvo zdravotníctva SR

REKLAMA

Tlačová správa

BRATISLAVA – Búrka a tornádo na južnej Morave si vyžiadali aj pomoc slovenských záchranárskych zložiek. Minister zdravotníctva  Vladimír Lengvarský bol včera osobne poďakovať pracovníkom Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby za dôsledný zásah a profesionálnu prácu. Na diaľku poďakoval aj záchranárom, ktorí priamo na mieste nešťastia zasahovali. Informuje o tom rezort zdravotníctva v tlačovej správe.

„Ďakujem kolegom z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby za okamžitú reakciu, informovanie ministerstva zdravotníctva a spoločnú tímovú prácu, vďaka ktorej sme mohli kolegom v Česku okamžite pomôcť. V čase nešťastia ihneď, ako sme boli o ňom informovaní, som okamžite vydal pokyn na vyslanie pomoci. Priamo na mieste zasahovali ambulancie záchrannej zdravotnej služby z bratislavského a trnavského regiónu,“ uviedol minister Vladimír Lengvarský.
„Okamžite sme kontrolovali aj možnosti prípadného prijatia pacientov v nemocniciach. Ďakujem Univerzitnej nemocnici Bratislava, Fakultnej nemocnici Trnava a nemocniciam v Myjave, Skalici a Malackách za okamžitú reakciu a avizovanú možnosť v prípade potreby prijať pacientov,“ povedal Kamil Száz, štátny tajomník ministerstva zdravotníctva.
„Posádky záchrannej zdravotnej služby previezli 5 pacientov do nemocníc v Brne a Kyjove, jedna imobilná pacientka bola prevezená do náhradného ubytovania. Pred polnocou sme následne na Operačnom stredisku záchrannej zdravotnej služby dostali informáciu, že viac posádok na zásah už nie je potrebných,“ povedal Július Pavčo, hlavný lekár OS ZZS SR.
„Ďakujem celému tímu na Operačnom stredisku záchrannej zdravotnej služby za profesionálny prístup a výborné zvládnutie situácie,“ uzavrel Juraj Kottner, riaditeľ OS ZZS SR.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA