Sociálne siete

DOMOV

UVOĽNOVANIE OPATRENÍ: Podujatia sa po novom delia do troch skupín podľa rizikovosti

Zverejnené:

Upravené: 12. januára 2022 o 10:48

484

zdroj: Wikipedia.sk

REKLAMA

GLOBALNEWS

V závislosti od druhu podujatia sú následne určené maximálne limity účastníkov.

Hromadné podujatia sa po novom delia do troch skupín podľa rizikovosti. V závislosti od nej sú následne určené maximálne limity účastníkov. Vyplýva to z vyhlášky k organizácii hromadných podujatí, ktorá nadobudla účinnosť v stredu, informuje hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR Daša Račková.

KLUB 500: Obranná dohoda s USA deformuje podnikateľské prostredie

Prvá skupina (nízkorizikové podujatia) – účastníci musia mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom, platí zákaz konzumácie pokrmov a nápojov, povinné sedenie. Hromadné podujatie prebieha bez spevu a bez povzbudzovania. Podmienkami je režim OP a najviac 50 percent kapacity priestoru alebo maximálne 100 osôb. Medzi nízkorizikové podujatia možno zaradiť kino bez konzumácie jedál a nápojov v sále, bohoslužby bez spevu alebo divadelné predstavenie bez občerstvenia.

Druhá skupina (stredne rizikové podujatia) – účastníci podujatia majú prekryté horné dýchacie cesty respirátorom a na podujatí je fixné sedenie alebo státie. K podmienkam patrí režim OP a najviac 25 percent kapacity priestoru alebo maximálne 100 osôb. Medzi stredne rizikové podujatia možno zaradiť kino s konzumáciou jedál v sále, športové podujatia s divákmi, bohoslužby so spevom a podobne.

Vysokorizikové podujatia (tretia skupina) – hromadné podujatia v prevádzke verejného stravovania alebo iné, ktoré nespadá do nízko alebo stredne rizikových podujatí. Podmienky sú režim OP, maximálne 20 osôb a povinný zoznam účastníkov. Medzi vysokorizikové hromadné podujatia možno zaradiť oslavy, večierky, svadby, kary, diskotéky v prevádzkach a pod.

MIČOVSKÝ ODCHÁDZA Z KLUBU OĽaNO: Hnutie stratilo jeho dôveru

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA