Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Demonštranti napadli minibus s argentínskym prezidentom

Ľudia protestovali proti obnoveniu banskej ťažby v regióne Chubut.

Zverejnené:

Upravené: 14. marca 2021 o 10:15

165

chubut poziar
Provinciu Chubut zasiahli požiare, foto: SITA/AP Photo/Matias Garay

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Desiatky demonštrantov napadli minibus s argentínskym prezidentom Albertom Fernándezom. Stalo sa to, keď navštívil oblasť v provincii Chubut, ktorú zasiahli ničivé lesné požiare. Ľudia, ktorí protestovali proti obnoveniu banskej ťažby v regióne, sa pred komunitným centrom zhŕkli okolo vozidla s prezidentom, hádzali naň kamene a udierali doň v snahe zabrániť mu odísť. Na záberoch z incidentu je vidno, že keď sa minibus nakoniec dostane cez dav, má niekoľko okien vybitých, informuje spravodajský portál BBC.

Demonštrantov rozhneval vládny návrh povoliť začiatok veľkých projektov v regióne, ktorý je bohatý na zlato, striebro a urán, uvádzajú noviny Clarín.

Prezident neskôr incident zľahčoval a povedal, že verí, že je to práca malej skupiny ľudí, ktorá má slabú podporu v Chubute alebo po celej Argentíne.

Lesné požiare udreli v argentínskej Patagónii v ostatných dňoch, pričom si vyžiadali aj jedného mŕtveho a niekoľko zranených. Prinútili ľudí opustiť svoje domovy a prinajmenšom 200 domov zničili. Niektoré mestá v dôsledku požiarov utrpeli výpadky elektriny a ďalšie zase stratili prívod pitnej vody. Príčina požiarov zatiaľ nie je známa, ministerstvo vnútra však predpokladá, že niektoré založili úmyselne.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA