Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Lavrov prirovnal EÚ a NATO k hitlerovskému Nemecku

Zverejnené:

Upravené: 25. júna 2022 o 16:11

131

Zdroj: 360tv.ru

REKLAMA

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov povedal, že EÚ spolu s NATO zostavuje koalíciu pre vojnu s Ruskom, podobne ako „Hitler počas druhej svetovej vojny“.

„Máme len malé ilúzie, že súčasné rusofóbne obvinenie EÚ sa z dlhodobého hľadiska nejako rozptýli alebo zmení. Ale toto je cesta, ktorú si Európania vybrali. Keď vypukla druhá svetová vojna, Hitler zhromaždil pod svojimi zástavami významnú časť, ak nie väčšinu európskych krajín pre vojnu proti ZSSR. Teraz EÚ spolu s NATO zostavuje modernú koalíciu na boj a veľkú vojnu s Ruskom,“ povedal Lavrov.

Nie je to prvýkrát, čo sa ruský diplomat obrátil na pseudohistóriu a konšpiračné teórie. V máji prirovnal ukrajinského prezidenta k Hitlerovi, pretože „mal aj židovskú krv“.

Toto vyhlásenie pobúrilo izraelské úrady a údajne sa ruský prezident Vladimir Putin musel ospravedlniť za Lavrovove slová. V Ruskej federácii to však nebolo hlásené. Po Lavrovových slovách Izrael hovoril o poskytnutí zbraní Ukrajine, ale správy o tom zmizli po Putinovom „ospravedlnení“.

Európska únia na dnešnom summite zváži udelenie štatútu kandidáta na členstvo Ukrajine

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA