Sociálne siete

ZAHRANIČIE

ZELENSKYJ: OSN nedokáže vykonávať svoje poslanie, na vine je Rusko

Zverejnené:

Upravené: 6. apríla 2022 o 10:31

663

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom pravidelnom večernom videopríhovore kritizoval Organizáciu Spojených národov, ktorá podľa nedokáže plniť svoje poslanie – zaisťovanie mieru a bezpečnosti vo svete, informuje Sky News.

„Bezpečnostná rada OSN existuje, ale bezpečnosť vo svete nie. Pre nikoho. To celkom určite znamená, že Spojené národy v súčasnosti nie sú schopné vykonávať úlohy, pre ktoré boli vytvorené,“ povedal Zelenskyj, ktorého krajina už šiesty týždeň vzdoruje ruskej vojenskej agresii.

Za tento stav paralýzy svetovej organizácie je podľa ukrajinského prezidenta zodpovedné jedine putinovské Rusko, „ktoré diskredituje OSN aj všetky ostatné medzinárodné inštitúcie, v ktorých sa ešte angažuje“.

Ukrajinský prezident niekoľko hodín predtým prostredníctvom videospojenia vystúpil s príhovorom na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN, pričom vyzval na okamžité vyvodenie zodpovednosti voči Rusku za vojnové zločiny páchané na Ukrajincoch.

Apeloval tiež na to, aby bolo Rusko vylúčené z Bezpečnostnej rady, aby tam ako stály člen disponujúci právom veta nemohlo blokovať dôležité rozhodnutia.

Fidesz zostáva pri moci. Orbán oslavuje víťazstvo vo voľbách

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA