Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Muskov Neuralink získal investície vo výške 280 miliónov dolárov

Zverejnené:

Upravené: 8. augusta 2023 o 13:34

507

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Startup Neuralink, ktorý sa zaoberá mozgovými čipmi Elona Muska, získal 280 miliónov dolárov v kole financovania vedenom fondom Founders Fund, ktorý vytvorili PayPal spoluzakladatelia Peter Thiel, Ken Gowery a Luke Nosek.

Píše o tom agentúra Reuters.

Začiatkom júna agentúra Reuters napísala, že odhadovaná hodnota spoločnosti Neuralink dosiahla 5 miliárd ljk: toto číslo sa vypočítava na základe súkromných transakcií s akciami spoločnosti Neuralink uskutočnených v posledných mesiacoch predtým, ako spoločnosť uviedla, že americké regulačné orgány schválili testovanie jej technológií na ľuďoch.

Pred dvoma rokmi bol Muskov startup počas kola súkromných investícií ocenený na takmer 2 miliardy ljk, píše Reuters.

Po schválení pokusov na ľuďoch spoločnosť Neuralink ponúkla investorom nákup cenných papierov spoločnosti v hodnote 7 miliárd dolárov, teda 55 dolárov za akciu, napísala agentúra s odkazom na e-mail, ktorý má k dispozícii.

Agentúra Reuters však nemohla zistiť, či niektorý z investorov súhlasil s nákupom akcií spoločnosti Neuralink za takýchto podmienok.

V máji spoločnosť Neuralink, ktorá vyrába mozgové implantáty, uviedla, že americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) dal zelenú prvej klinickej štúdii na ľuďoch.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA