Sociálne siete

DOMOV

Hasiči upozorňujú na pokuty za vypaľovanie porastov

Zamýšľate sa, ako sa zbaviť trávy či iného porastu? Na vypaľovanie rovno zabudnite, vyhnete sa tak nielen pokute, ale aj možnému riziku požiaru.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 3:12

157

ohen
Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/Almos Bechtold

REKLAMA

BRATISLAVA – Hasičský a záchranný zbor vyzval na sociálnej sieti ľudí, aby boli v súvislosti s vypaľovaním porastov na pozore a nezbavovali sa odpadu takýmto spôsobom.

„Marec býva mesiacom so zvýšeným výskytom požiarov v prírodnom prostredí, ktoré vznikajú vypaľovaním porastov, drevín a biologického odpadu,“ píšu ďalej hasiči na svojej facebookovskej stránke. Počas marca ešte v minulom roku zápasili hasiči s 1123 požiarmi, ktoré vznikli dôsledkom takéhoto vypaľovania, pričom materiálna škoda presiahla 150-tisíc eur.

„Hoci sa v danom období pre prvú vlnu pandémie koronavírusu mnoho občanov nachádzalo doma, počet požiarov spôsobených vypaľovaním trávy a porastov klesol o 33 percent oproti roku 2019,“ vymenúvajú štatistku príslušníci zboru.

Hasiči tak opäť vyzývajú občanov, aby počas prichádzajúcich teplých dní nepoužívali na ničenie biologického odpadu vo svojich záhradách oheň. Neuposlúchnutie môže vyjsť na niekoľko stoviek eur. „V neposlednom rade, plošné vypaľovanie tráv a porastov môže skončiť pokutou vo výške 331 eur, pre podnikateľov sa suma môže vyšplhať až do výšky 16 596 eur,“ varovali hasiči na sociálnej sieti.
hasici fb

Zdroj: Facebook/Hasičský a záchranný zbor

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA