Sociálne siete

Šport

Peter Sagan o prestupe do TotalEnergies: „Tím mi prejavil najviac rešpektu“

Zverejnené:

Upravené: 5. novembra 2021 o 13:46

391

Zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Cyklista Peter Sagan najnovšie prezradil, čo ho viedlo k prestupu do francúzskeho druholigového tímu TotalEnergies.

Trojnásobný majster sveta v rozhovore pre L’Equipe povedal, že francúzsky tím bol najviac nadšený z jeho prominentného odchodu z Bora-Hansgrohe.

„Viaceré tímy mali o mňa záujem, ale TotalEnergies pod vedením manažéra Jeana-Reného Bernadeaua mi preukázali najviac rešpektu. Naozaj ma chceli a preukazovali to počas celého času, čo sme rokovali. Vždy, keď som mal otázku, rýchlo na ňu odpovedali. A takto získali týždne náskoku pred ostatnými,“ uviedol rodák zo Žiliny.

Lengvarský nevylúčil lockdown pred Vianocami

Majiteľ 119 triumfov v jeho profesionálnej kariére a víťaz tohtoročných pretekov Okolo Slovenska priblížil, čo bolo pre neho absolútne najdôležitejšie v súvislosti s novým zamestnávateľom na sezóny 2022 a 2023.

„Na tomto projekte ma najviac oslovila myšlienka, že tím poskladajú okolo mňa ako lídra. Je to tlak, ale zároveň pre mňa bežná rutina z minulých rokov. Rovnaké to bolo aj v mojich predchádzajúcich tímoch,“ vysvetlil Sagan.

Žilinský rodák, ktorý býva už niekoľko rokov v Monackom kniežatstve, zároveň pripomenul svoje začiatky v Bora-Hansgrohe.

„Bolo to v roku 2016, keď som sa k nim pripojil, a ľudia tiež vtedy vraveli, že je to malý tím. Lenže mnohé sa odvtedy zmenilo. Nezaujíma ma, že TotalEnergies nie sú momentálne vo WorldTour a ako sa na nich mnohí dívajú. Chcem im pomôcť rozvíjať sa, aby to bolo lepšie,“ podotkol víťaz dvoch najväčších cyklistických monumentov Paríž-Roubaix a Okolo Flámska.

Sagan v rozhovore pre ešte doplnil, že si veľmi váži osobnosť tímového manažéra Jeana-Reného Bernadeaua. Dokonca prisľúbil, že sa zdokonalí vo francúzštine, aby si lepšie rozumel s kolegami v tíme s prevahou francúzsky hovoriacich ľudí.

Prečítajte si viac: Hokejista Boris Sadecký nečakane zomrel vo veku 24 rokov

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA