Sociálne siete

Šport

Lionel Messi získal rekordný siedmy krát Zlatú loptu

Zverejnené:

Upravené: 30. novembra 2021 o 17:02

498

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Zlatú loptu pre najlepšieho futbalistu sveta získal po siedmykrát Lionel Messi.

Argentínsky útočník Paris St. Germain vylepšil vlastný rekord v ankete magazínu France Football. Druhé miesto obsadil poľský kanonier Robert Lewandowski z Bayernu Mníchov, tretí skončil taliansky stredopoliar Jorginho z Chelsea.

Tridsaťštyriročný Messi tak nadviazal na svoje triumfy za roky 2009, 2010, 2011, 2012, 2015 a 2019. Držiteľ prestížneho ocenenia bol vyhlásený na galavečere v Paríži po dvojročnej pauze, kvôli pandémii.

Čítajte viac: Peter Sagan o prestupe do TotalEnergies: „Tím mi prejavil najviac rešpektu“

„Je neuveriteľné, že som tu znova. Pred dvoma rokmi som myslel, že už je to naposledy. Kľúčom bolo víťazstvo na Cope América,“ povedal Messi na pódiu, kde stlačil tlačidlo, ktoré na jeho počesť rozsvietilo Eiffelovu vežu.

Na základe hlasovania novinárov z celého sveta získal Messi 613 bodov, Lewandowski 580 bodov a Jorginho dostal 460 bodov.

Messi pri svojom prejave ocenil strieborného Lewandowského, ktorý prevzal trofej pre najlepšieho útočníka roka. „Každý vie a všetci sa zhodneme na tom, že vlani si mal vyhrať. Dúfam, že ti dajú Zlatú loptu 2020,“ vyhlásil futbalista Paris St. Germain.

Historicky najlepší strelec argentínskeho národného tímu aj Barcelony sa ešte viac vzdialil portugalskému rivalovi Cristianovi Ronaldovi, ktorý získal Zlatú loptu päťkrát, naposledy pred štyrmi rokmi. Útočník Manchestru United skončil tento rok v poradí na šiestej priečke.

SAGAN REAGUJE: Ospravedlňujem sa, bola to „škaredá skúsenosť“

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA