Sociálne siete

DOMOV

Tragický požiar v Domove sociálnych služieb na východe Slovenska

Zverejnené:

Upravené: 21. decembra 2021 o 14:31

361

Zdroj: Facebook / Polícia SR - Prešovský kraj

REKLAMA

GLOBALNEWS

Po nočnom požiari v Domove sociálnych služieb v Osadnom je stav deviatich klientov a jednej zamestnankyne stabilizovaný. 

Požiar si všimli zamestnanci okolo 02.30 h nad ránom na prvom poschodí. „Pri vstupe do miestnosti, po otvorení dverí, sa začal z priestorov valiť dym spôsobený požiarom. Zamestnankyne a privolaní zamestnanci začali požiar hasiť s použitím hasiacich prístrojov a zároveň evakuovať prítomných prijímateľov. Požiar ohlásili na tiesňovú linku 112 a pokračovali v evakuačných a záchranných prácach,“ povedal riaditeľ zariadenia Šrenkel.

Pri požiari prišiel o život prijímateľ sociálnych služieb. Deväť klientov, ktorí sa nadýchali splodín, boli hospitalizovaný. „Ich stav je nateraz podľa vyjadrení lekárov stabilizovaný. Jedna zamestnankyňa bola hospitalizovaná s popáleninami ruky,“ priblížil riaditeľ.

TRAGÉDIA: Odlomený konár na Kolibe zabil päťročného chlapčeka

Práce na uhasení požiaru a záchrane prijímateľov pokračovali za účasti všetkých záchranných zložiek. Svoju činnosť začal aj krízový tím zariadenia pod vedením riaditeľa zariadenia a starostu obce Osadné.

Chodec na bratislavskom priechode neprežil zrážku s autom

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA