Sociálne siete

Nezaradené

Sme rodina je za štvorkoalíciu, Pellegrini vyčíta Matovičovi, že sa skrýva

Boris Kollár povedal, že momentálne majú na šéfa SIS dvoch až troch kandidátov.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 5:11

153

kollar
Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár, foto: SITA/Jana Birošová

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Hnutie Sme rodina je za štvorkoalíciu. V dnešnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to povedal predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár.

Podotkol, že to deklaroval aj na koaličnej rade. Vie si predstaviť aj trojkoalíciu v zložení Sme rodina, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Za ľudí. Dvojkoalíciu a menšinovú vládu si predstaviť nevie. Odchod premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) by podľa neho nemusel vyriešiť problémy. Ak by sa do parlamentu vrátil aj predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík, presunuli by sa do Národnej rady SR (NR SR) alebo na koaličnú radu. Niektorí koaliční partneri by mali podľa Kollára ustúpiť zo svojich eg a pozerať sa na záujmy Slovenska. Zdôraznil, že on nenapáda žiadnymi statusmi koaličných partnerov. Myslí si, že sa „z toho ľudia nenajedia“.

Nezaradený poslanec a predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini povedal, že nepozná žiadnu vládu na svete, ktorá si práve teraz v čase pandémie vyberie tri týždne na riešenie svojich problémov. Podotkol, že Slovensko momentálne nemá ministra zdravotníctva ani ministra práce. Práve ich dvoch považuje v súčasnej situácii za kľúčových.

Výčitka premiérovi
large pellegrini fbbaef

Na snímke Peter Pellegrini, foto: SITA

Pellegrini vyčítal premiérovi, že sa skrýva. Predseda vlády má byť podľa neho vo funkcii 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Kollár naopak tvrdí, že sa Matovič nestiahol a stále si robí svoju prácu. Ocenil, že neprilieva olej do ohňa, je zdržanlivý a nepíše „hejterské“ statusy. To však nemôže tvrdiť o Sulíkovi.

Poslanci okolo Pellegriniho sa nechystajú v parlamente vyvolať hlasovanie o nedôvere vlády. Nikto z koaličných poslancov ich v tejto súvislosti ani neoslovil.

Expremiér podotkol, že sa snažia momentálne vyzbierať podpisy pod vyhlásenie referenda o predčasných voľbách. Kollár uviedol, že vie o konkrétnom poslancovi SaS, ktorý bol za tými opozičnými. „Keď chce koaličný poslanec povaliť vládu, tak tu sa končí sranda,“ doplnil.

Sme rodina si bude nárokovať post šéfa SIS

Post šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) patrí hnutiu Sme rodina a bude si ho nárokovať. V dnešnej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to povedal predseda hnutia a parlamentu Boris Kollár. Podľa jeho slov majú dvoch až troch kandidátov. Najprv ich chce predstaviť koaličným partnerom a potom aj prezidentke Zuzane Čaputovej. Bolo by podľa neho dobré, aby to bol kandidát z prostredia SIS a nie „z vonku“.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA