Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Dánsko zlikviduje viac ako milión dávok vakcín proti covidu

Zverejnené:

Upravené: 3. mája 2022 o 9:14

816

zdroj: Aljazeera.com

REKLAMA

GLOBALNEWS

Blíži sa dátum ich exspirácie a snahy darovať ich rozvojovým krajinám zlyhali.

Dánsko zlikviduje viac ako milión dávok vakcín proti koronavírusu. Blíži sa dátum ich exspirácie a snahy darovať ich rozvojovým krajinám zlyhali. V pondelok o tom informovali dánske zdravotnícke orgány, informuje Aljazeera.com.

Vládny Statens Serum Institut, ktorý monitoruje šírenie ochorenia COVID-19 v krajine, uviedol, že pandémia je v Dánsku „pod kontrolou a miera zaočkovanosti dánskej populácie je vysoká“.

V Dánsku je dvomi dávkami vakcíny zaočkovaných 81 percent obyvateľstva, čo predstavuje 5,8 milióna osôb. Tretiu posilňujúcu dávku dostalo 62 percent populácie.

SSI hovorí, že ako väčšina krajín po celom svete, aj Dánsko má prebytok vakcín: „S darovaním zvyšných očkovacích látok sú problémy, lebo po prvýkrát počas pandémie sa stalo, že ponuka prevýšila dopyt. To platí aj pre Dánsko.“

Dánsko už predtým darovalo deväť miliónov dávok vakcín a spoločne s Európskou úniou sa snaží nájsť krajiny, do ktorých by zvyšné očkovacie látky mohli smerovať. SSI však dodáva, že so znižujúcim sa dopytom po vakcínach a neochotou obyvateľov rozvojových krajín dať sa zaočkovať je táto úloha náročná.

Heger pre BBC: Odstrihnutie od ruského plynu spôsobí problémy, ale musíme byť odvážni

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA