Sociálne siete

ZAHRANIČIE

CIA Vyzýva Rusov nespokojných s inváziou, aby sa s nimi spojili

Zverejnené:

Upravené: 3. mája 2022 o 9:14

871

zdroj: meritalk.com

REKLAMA

GLOBALNEWS

CIA má na darknete vlastnú webovú stránku, informuje AP.

Americká Ústredná spravodajská služba (CIA) v pondelok oznámila, že Rusi nespokojní s inváziou ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajinu sa možno pokúšajú spojiť s americkými tajnými službami. CIA chce, aby využívali tzv. darknet.

Temný web je časť internetu prístupná len prostredníctvom špeciálnych nástrojov, ktoré zabezpečujú viac anonymity, píše AP. CIA má na temnom webe vlastnú webovú stránku, ktorá má rovnaké vlastnosti ako bežná domovská stránka tejto spravodajskej služby. Je však dostupná len prostredníctvom systému Tor na anonymné prehliadanie webu.

PRIESKUM: Slováci nechcú, aby sme sa odpojili od ruského plynu a ropy

CIA v pondelok na sociálnych sieťach zverejnila inštrukcie, ako sa dostať na stránku temného webu. Inštrukcie zverejnila v angličtine i ruštine. Táto tajná služba je podľa AP presvedčená, že Rusi žijúci v zahraničí budú môcť tieto pokyny zdieľať so svojimi kontaktmi v Rusku.

„Naša globálna misia si vyžaduje, aby nás jednotlivci mohli bezpečne kontaktovať odvšadiaľ,“ uviedla CIA vo vyhlásení. Predstaviteľ tejto tajnej služby, ktorý chcel zostať v anonymite, povedal, že služba vie o znepokojených Rusoch, ktorí sa zúfalo usilujú s CIA spojiť.

Samosprávy majú problém obstarať dodávateľov energií, tvrdí šéf ZMOS-u

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA