Sociálne siete

ZAHRANIČIE

„NATO prehryzne použitie akejkoľvek zbrane.“ Medvedev pohrozil jadrovou apokalypsou

Zverejnené:

Upravené: 27. septembra 2022 o 13:20

684

Zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Rusko má právo v nevyhnutnom prípade použiť jadrové zbrane, uviedol v utorok podľa agentúry TASS podpredseda ruskej bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev. Bývalý ruský prezident a premiér tiež zapochyboval, že by NATO zasiahlo, keby Rusko tieto zbrane použilo proti Ukrajine.

„Predstavte si, že ukrajinská agresia Rusko donúti proti ukrajinskému režimu nasadiť tú najhrozivejšiu zbraň. Verím, že NATO ani v takom prípade priamo do konfliktu nezasiahne,“ tvrdí Medvedev.

Bezpečnosť Washingtonu, Londýna a Bruselu je pre Severoatlantickú alianciu „omnoho dôležitejšia, než osud nikým nepotrebnej, umierajúcej Ukrajiny, aj keď ju veľkoryso zásobujú rôznymi zbraňami,“ napísal ruský predstaviteľ na sociálnej sieti telegram. „Zámorskí a európski demagógovia nechcú umierať pri jadrovej apokalypse. Preto pri súčasnom konflikte radšej prehryznú použitie akejkoľvek zbrane,“ dodal. Medvedev v súlade s oficiálnou pozíciou Moskvy obvinil Kyjev z nacizmu a NATO z priamej kontroly terajšieho ukrajinského režimu.

V Uruguaji zatkli šéfa prezidentovej ochranky. Mal falšovať doklady pre Rusov

Ruské vojská vpadli na Ukrajinu tento rok 24. februára a Západom je Moskva považovaná za agresora v súčasnom konflikte. Rusko tvrdí, že cieľom invázie je okrem iného „oslobodenie“ a ochrana proruských separatistických republík na východe Ukrajiny. Útočí pritom aj na juhu napadnutej krajiny a na začiatku vojny sa neúspešne zo severu pokúsilo obsadiť Kyjev.

Debatu o použití jadrových zbraní vo vojenskom ťažení proti Ukrajine rozvíril minulý týždeň ruský prezident Vladimír Putin, ktorý pri vyhlásení mobilizácie obvinil Západ z „jadrového vydierania“ a pohrozil použitím svojho jadrového arzenálu. Spojené štáty a ďalšie západné krajiny aj Kyjev tieto poznámky odsúdili.

„Rusko má právo v prípade nutnosti použiť jadrové zbrane. Vo vopred určených prípadoch,“ uviedol Medvedev.

Putin udelil ruské občianstvo americkému whistleblowerovi Snowdenovi

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA