Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Nemecká vláda plánuje povoliť dodávky protilietadlových zbraní Gepard na Ukrajinu

Zverejnené:

Upravené: 26. apríla 2022 o 13:43

305

Zdroj: nytimespost.com

REKLAMA

Globalnews

Nemecká spolková vláda chce povoliť dodávky protilietadlových samohybných zbraní Gepard na Ukrajinu. Informovalo o tom nemecké noviny Spiegel.

Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová v utorok na konferencii o Ukrajine na leteckej základni Ramstein oznámila, že Nemecko chce povoliť dodávky protilietadlových zbraní Gepard. Jedná sa o nemeckú protilietadlovú samohybnú zbraň založenú na tanku Leopard.

Lambrecht bude okrem toho podávať správy o výcviku ukrajinskej armády na samohybnej zbrani Panzerhaubitze 2000, ktorú chce Holandsko dodať ukrajinskej armáde.

Týmito dvoma oznámeniami sa Lambrechtová chce pokúsiť zmierniť ostrú kritiku Nemecka za dodávky zbraní Ukrajine.

Tajná služba FSB podľa Putina zmarila atentát na ruského novinára Solovjova

O dodávkach systémov Gepard na Ukrajinu sa diskutuje už dlho. Krauss Maffei Wegmann (KMW) vo februári oznámil, že má asi 50 ďalších zbraní, ktoré by mohli byť dodané na Ukrajinu po krátkej oprave. Príslušný návrh bol predložený federálnej vláde.

Šéf KMW Ralph Ketzel uviedol, že zbraňové systémy by sa mohli vrátiť do prevádzky pomerne rýchlo.

Americký minister obrany Lloyd Austin, takmer všetci jeho kolegovia z EÚ, ukrajinský minister obrany a generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg sa stretnú na americkej základni Ramstein v Nemecku.

Elon Musk kupuje sociálnu sieť Twitter za 44 miliárd dolárov – GLOBALNEWS.SK

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA